ATSO’DA ÇALIŞMA HAYATINDA MİLLİ SEFERBERLİK

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kapsamında SGK ve İŞKUR tarafından işletmelere sağlanacak olan teşvik ve destekler hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ekonomi şurasında dile getirdiği Milli Seferberlik süreci kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın başlattığı Çalışma Hayatında Milli Seferberlik kampanyası kapsamında istihdamın arttırılmasının desteklenmesi için hayata geçirilen “Artı İstihdam Programı” bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Amasya TSO, İŞKUR ve SGK İl Müdürlüklerinin birlikte organize ettiği Amasya TSO Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ’ın ev sahipliği yaptığı bilgilendirme toplantısına Amasya Valisi Salih IŞIK, Amasya Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR, Amasya Üniversitesi Rektörü Metin ORBAY, Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet ÜNEK, kamu kurum müdürleri, meslek örgütü temsilcileri ve çok sayıda firma sahibi ile firma temsilcisi katıldı.

Programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Murat KIRLANGIÇ, “Silahlı darbe ile emellerine ulaşamayanlar, bugün ekonomik alanda ülkemiz üzerinde oyunlar oynamaya başlamışlardır. Döviz piyasalarında spekülatif hareketlerle Türk Lirasının değerini düşürmekle başladıkları oyunlara, sözde bağımsız derecelendirme kuruluşlarının sırayla açıkladıkları kasıtlı ve olumsuz değerlendirmelerle devam etmişlerdir. Dün silahlı darbeye karşı nasıl tankların önüne yatıp ülkemizi ve geleceğimizi savunduysak, bugün de üreterek, istihdam yaratarak ve işsizlikle mücadele ederek bu ekonomik saldırıların önünde durmalıyız. Her işletmemizin sağlayacağı artı 1 istihdam bu ülkedeki işsizlik sorununu ortadan kaldıracaktır. Hedefimiz işsizlik oranını %9’un altına çekmek olmalıdır.” dedi. Bu süreçte gerek özel sektör olarak gerekse kamu tarafı olarak herkesin elinden ne geliyorsa yapması gerektiğini belirten Kırlangıç, 2017’nin ilk 45 gününde 4 adet girişimcilik kursu açarak şehrimize 120 girişimci adayı kazandırdıklarını ifade etti. Kırlangıç, “İstihdam seferberliği kapsamında Türk özel sektörünün en büyük sivil toplum örgütü olarak üzerimize düşen vazifeleri yapmaya her zaman hazırız.” dedi.

Kırlangıç’ın konuşmasının ardından programın detaylarına ilişkin sunumu yapmak ve bilgilendirme sağlamak için İŞKUR İl Müdürü Osman YILMAZ ve SGK İl Müdiresi Nurcan YURT ŞENEL kürsüye geldi. Sunumda işverenin ve çalışanın bu programla nasıl avantajlar yakalayacağı ile ilgili detaylar ile ilimizde çalışan profili ile ilgili bilgiler verildi. Sunumun ardından katılımcılara söz verilerek soru ve görüşleri alındı. Soru cevap kısmının ardından Belediye Başkanı Cafer ÖZDEMİR bir konuşma yaptı. Özdemir’in konuşmasının ardından Amasya Valisi Salih IŞIK kürsüye geldi. Konuşmasında katılımdan duyduğu memnuniyeti ve bu programın önemini dile getirdi. Tüm katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sona erdirdi. Işık’ın konuşmasının ardından program son buldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası