KIRLANGIÇ HEPİMİZ TEK YÜREK

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan Enflasyonla Mücadele Programını desteklediklerini belirterek, “81 il ve 160 ilçedeki Odalarımız ve Borsalarımızla birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız” dedi.​

Konuşmasının devamın da Hisarcıklıoğlu “Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makroekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. İnanıyoruz ki, kamu ve özel sektör arasındaki güçlü koordinasyon ve istişareyle içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci geride bırakacak ve yeniden tempolu ve istikralı büyüme sürecine gireceğiz.” dedi.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na desteğini belirterek “Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız.” dedi.

Kırlangıç “Sayın Hisarcıklıoğlu ve diğer tüm oda başkanlarımızla birlikte, bu milli birlik ve beraberlik ruhuna sahip çıkarak bugüne dek gerek istihdam kampanyasında gerek ekonomik politikalara uyum noktasında nasıl hükümet ile koordineli hareket etmiş ve aynı hedefe odaklanmış isek bundan sonra da aynı çizgiyi aynı şuur ve bilinçle takip edeceğiz.” dedi.

 

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası