ATSO GELENEKSEL AMASYA İFTARINDA İŞADAMLARIYLA BULUŞTU

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar yemeğinde, Yönetim Kurulu Başkanı Murat KIRLANGIÇ, Amasya TSO üyeleri ile bir araya geldi. Amasya Valisi Sayın Dr. Osman Varol, Ak Parti Amasya Milletvekili Sayın Naci Bostancı, CHP Amasya Milletvekili Sayın Mustafa Tuncer, Tugay Komutanı Tank Kurmay Albay Zafer Uğur, Belediye Başkanı Sayın Cafer Özdemir, Amasya Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Metin Orbay, İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Selami Akşit, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Çıttır, siyasi partilerin yöneticileri, milletvekili adayları, kamu kurumu yöneticileri, ile çevre il ve ilçelerin Ticaret ve Sanayi Odası yöneticileri ile Amasya TSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve aileleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda, açılış konuşmasını Kırlangıç yaptı.

Kırlangıç konuşmasının başında geride bıraktıkları seçim sürecinde kendilerine güvenerek yeniden göreve layık gördükleri ve destek verdikleri için tüm üyelere teşekkür etti. Geride bıraktıkları hizmet yıllarında her zaman üyelerine çağın gerektirdiği şekilde hizmet vermek için çalıştıklarını belirten Kırlangıç, İstihdam Seferberliği, Nefes Kredisi ve TOBB okulunun Amasya’ya kazandırılması gibi önemli hizmetlerinden bahsetti. “Bu şehre aşkla bağlıyız.” diyerek, geleceğe dair yeni hedefleri ve ufukları olduğunu belirtti.

Çalışmalarındaki gayret ve samimiyetin Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde de karşılık bulduğunu söyleyen Kırlangıç, yapılan Genel Kurul’un ardından TOBB bünyesinde Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi üyeliğine seçildiğini ve ardından bir TOBB iştiraki olan Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş.’nin beş Yönetim Kurulu Üyesi’nden biri olduğunu belirtti. Kırlangıç konuşmasının sonunda yaklaşan 24 Haziran seçimlerinin de ülkemiz ve iş adamalarımıza hayırlar getirmesini diledi.

Kırlangıç'ın konuşmasının ardından Amasya Ticaret ve Sanayi Odası'na üyeliği 30 yılı aşan işadamlarına verilecek plaketlerin takdimine geçildi. Amasya Valisi Varol, Milletvekilleri Bostancı ve Tuncer, Belediye Başkanı Özdemir, Tugay Komutanı Uğur, Rektör Orbay, İl Genel Meclisi Başkanı Çıttır ve siyasi partilerin milletvekili adayları Amasya TSO üyeliği 30 yılı aşan 23 üyeye plaketlerini takdim ettiler. Plaket takdimi yapan protokol üyeleri kısa birer konuşma gerçekleştirdi.

Amasya’ya iki dönem Milletvekilliği yapan ve önümüzdeki seçimlerde Ankara’dan aday olan Ak Parti Amasya Milletvekili Sayın Naci Bostancı’ya Amasya’ya verdiği hizmetlerin anısına, Amasya, Gümüşhacıköy, Merzifon ve Suluova TSO Başkanları bir plaket vererek, bundan sonraki hayatında kendisine başarılar diledi.

 

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası