Babalar Günü

Hiçbir karşılık beklemeden, fedakarca bizleri yetiştiren, güven içerisinde geleceğe hazırlayan babalarımız, bizlere iyi birer rol model olarak her koşulda ayakta kalmayı öğretir ve tecrübeleriyle yolumuzu aydınlatırlar. Onlara layık iyi birer evlat olmak, sevgi ve saygı göstermek, hepimiz için yerine getirilmesi gereken bir vefa borcudur. Varlıkları ile yüreklerimizi ısıtan, bize mutluluk ve güven veren bütün babalarımızın Babalar Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu uzun ömürler diliyorum.

Murat Kırlangıç

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası 

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Ramazan Bayramı

Yüce Mevla’nın izniyle eriştiğimiz kutlu Ramazan Bayramı’nın ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere, tüm ümmet için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

12-22 Haziran Amasya Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Festivali

Kurtuluş mücadelemizin ilk tohumlarının atıldığı, “Vatanın bütünlüğünü ve milletin istiklalini yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır” fikrinin Amasya Tamimi ile tüm dünyaya ilan edildiği, Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Amasya’ya teşriflerinin 99. yılı tüm ulusumuza kutlu olsun.

Bu vesile ile kentimizde düzenlenecek etkinliklerin, fuar organizasyonlarının kent turizmi ve ticaretine olumlu katkılar yaratmasını temenni ediyor, tüm ticari aktörlerimize ticari faaliyetlerinde bereket ve bol kazançlar diliyorum.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Kadir Gecesi

Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan bir kutlu Ramazan’ın daha son günlerini idrak etmekteyiz. Bu son günlerde öyle bir gün, öyle bir gece var ki; bin aydan daha hayırlı. Bu gece ki; dinin temeli olan Kur-an’ı Kerim’in vahyedilmeye başladığı gecedir. Kurtuluşun ve selametin müjdelendiği bu geceyi idrak edecek olmanın heyecanını yaşamaktayız. Bu gece kurtuluş ve selamet için inşallah hem kendimiz, hem de dünyanın farklı coğrafyalarındaki Türk ve Müslüman kardeşlerimiz için aynı samimiyet ve aynı hissiyatla dualar edilmelidir. Allah inşallah dualarımızı kabul ederek, şu kutlu günleri tüm İslam aleminin huzuru ve kurtuluşuna vesile kılar. Bu duygular içerisinde tüm Müslümanların Kadir Gecesi’ni kutlar, bin aydan daha hayırlı bu gecenin tüm Müslümanların affına vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Murat Kırlangıç

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

Tüm Anadolu’da bir umut arayışı sürerken, Samsun’da yanan ilk meşale ile başlayan aydınlanmanın mimarı olan M.Kemal Atatürk’ün, gençlere olan güvencine dayanarak, bu ilk meşalenin yakılış gününü tüm gençlere armağan edişinin 98. yılındayız. Hala aynı heyecan ve aynı aydınlık içerisinde, daha güzel yarınlar umuduyla, aynı dinamik ruh ve bilinçle, Türkiye için çalışan tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası