AMASYA TSO OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI AMASYA MİLLETVEKİLLERİNİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Haziran Ayı Olağan Meclis Toplantısı Ak Parti Amasya Milletvekilleri M.Levent Karahocagil, Hasan Çilez ve Ak Parti Amasya İl Başkanı Mehmet Ünek'in katılımı ile gerçekleştirildi. 

Açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç, katılımcılara davete icabet ettikleri için teşekkür ederek sözlerine başladı. Kırlangıç Amasya'nın çatı meslek kuruluşu olmalarının kendilerine önemli sorumluluklar yüklediğini ifade etti. Bu sorumluluk altında Amasya'nın temel sektörleri tarım, turizm ve bunun yanında sanayi sektöründe Türkiye'de iddialı olduğumuz Mermer ve Mobilya sektörlerinde yaşanan sorunların takipçisi olduklarını ifade etti.

2300 civarında Amasya TSO üyesi olduğunu ve bu üyelerin Amasya ticaretinin %85'ini gerçekleştirdiklerini ifade eden Kırlangıç, bunların yaşadıkları sorunları bizzat karar alıcılara iletmenin gayreti içinde olduklarını belirtti. Çevre illerin mikro milliyetçiliği iyi yönettiğini, genel bütçeden aktarılan bütçenin kendi illerinden çıkmasını engellediklerini söyleyen Kırlangıç, bunu Amasya'lı yöneticilerin Amasya içinde başarı ile yönetmesi gerektiğini belirtti. 

Başkan Kırlangıç'ın ardından kürsiye gelen Ak Parti Amasya Milletvekili Hasan Çilez, Amasyalıların vekili olarak kendilerinin ve iktidarlarının gerçekleştirdikleri çalışmalardan bahsetti. Türkiye'nin çok kritik bir süreçten geçtiğini belirten Çilez, "Bugün çekilen çilelerin farkındayız. Hem terör hem manipülotif operasyonlar hem de siyasi istikrarı bozucu harekatlar, ticari aktörler olarak hepimizi etkiliyor. Ama bilinmelidir ki bu çileler gelecek nesillerimizin refahı ve rahatı için katlanmamız gereken çilelerdir" dedi.

Son olarak söz alan Ak Parti Amasya Milletvekili M.Levent Karahocagil, Amasya'ya yapılan yatırımların hız kesmeden devam ettirileceğini ifade etti. Çevre yolu çalışmalarının tüm hızıyla devam ettirildiğini belirten Karahocagil, en kısa zamanda çevre yolunun tamamlanarak Amasya'nın hizmetine gireceğinin müjdesini verdi. 

Konuşmaların ardından katılımcılardan gelen soruları cevaplayan Milletvekilleri, özellikle yeni bir OSB ve turizmde fırsat eşitliği konularının üzerinde çalışmak ve çözüm üretmek amacıyla notlarını aldılar.

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası