Turizm Haftası

Tarihler boyunca yeni yerler, yeni medeniyetler araştıran insanoğlu, hoşlandığı, huzur bulduğu yerlere tekrar tekrar gitmek ihtiyacı hissetmiş. Yeni coğrafyalar, yeni iklimler, yeni kültürler hep çekmiştir onu. Modern hayatta turizm olarak karşımıza çıkan bu tutku, özellikle ülkemiz için büyük bir fırsat olma özelliği taşıyor. Turizme sahip çıkarak tüm dünya medeniyetlerinin temsilcilerinin ziyaretlerine ev sahipliği yaparak, kendimizi daha iyi tanıtırsak, daha fazla turisti ülkemize çekmemiz mümkündür. Bu noktada kendisini ülke turizminin gelişmesine adayan sorumluların ve turizm gönüllülerinin turizm haftasını kutlar, bu büyük amaçlarında başarılar dilerim.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Miraç Kandili

Miracın özünde her türlü kötülükten arınma, insanlığın yararına değerler üretme, fedakarlık, paylaşma ve sorumluluk vardır. Böyle mübarek gün ve gecelerin bugün eriştiği anlamları ihmal etmeksizin değerlendirmek gerekir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün Müslümanların özellikle saygı değer Amasyalıların ve Amasya iş dünyasının kandillerini tebrik ediyorum. Miraç Kandili’nin vücutlarımızın sıhhatine, ailemizin saadetine, milletimizin mutluluğuna, mazlum milletlerin kurtuluşuna, bütün İslam aleminin birliğine ve tüm insanlığın barış ve hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederim.

Murat Kırlangıç

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Polis Teşkilatımız 173 Yaşında

Gücünü bizlerden ve kanunlardan alan polisimiz, gece gündüz demeden, canını hiçe sayarak, insan üstü bir gayret göstermektedir. Bu sayede tüm milletin iltifatına layık olmuş, takdir kazanmıştır. Bu anlamlı gün vesilesiyle görevlerini icra ederken gazi olmuş tüm polislerimize selam saygı ve sevgilerimi iletmek istiyor, tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Polis teşkilatımızın bize yaşattığı huzur ortamı içinde birlik ve beraberlik içerisinde bir millet olarak nice güzel günlere ulaşmayı diliyor, tüm polis teşkilatının Polis Günü’nü kutluyorum.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi

Yönetim Kurulu Başkanı

Avukatlar Günü

Hukuk sistemi içinde çok önemli bir yere sahip olan avukatlık mesleğinin, adaletin sağlanması hususunda sağladığı katkılar göz ardı edilemeyecek kadar büyüktür. Adalet, tüm insanların ortak talebi ve beklentisi olmakla birlikte en temel hakkıdır. Yargı sisteminin ayrılmaz bir parçası olan savunma makamının temsilcisi avukatlarımız, adaletin sağlanması için insanlarımızı hakları konusunda bilgilendirip yönlendirerek, haklarını koruyabilmeleri ve kullanabilmeleri konusunda onlara yardımcı olarak, önemli bir görevi yerine getirmektedirler. İnsanlarımızın, yasalar ve hukuk kuralları çerçevesinde, haklarının korunması için, büyük bir özveriyle emek sarf eden bu saygın mesleğin mensubu olan tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü'nü kutlarım.

Murat KIRLANGIÇ

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Dünya Tiyatrolar Günü

Türk medeniyetinin kökenlerinden , Ön Asya Uygarlıklarından bu yana, Şaman kültürü ve toy kültürüyle harmanlanarak günümüz medeniyetlerine ulaşan, kuklacılık, orta oyunu ve tiyatro kültürü, gerek dramatik olaylarla, gerek kahramanlıklarımızla ve gerekse destanlarımızla asırlardır beslenmiştir. Bu denli köklü bir kültür kendini Pişekar ile Kavuklu ile Hacivat ve Karagöz ile, Cumhuriyet Dönemi’nin önemli sanatçıları ile kendini göstermektedir. 

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir millet sanattan ve sanatkârdan mahrumsa tam bir hayata malik olamaz. Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş olur." sözünü öğüt alan bir milletin, en iyi şekilde icra ettiği sahne sanatlarını da hak ettiği yerde tutmayı bilmelidir. 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü vesilesiyle tüm sanat severlerin, tüm tiyatro severlerin ve tiyatro emekçilerinin Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutluyorum.

 Murat Kırlangıç

Amasya Ticaret ve Sanayi Odası

Yönetim Kurulu Başkanı

Etkinlik Takvimi

Amasya Haritası